איך תחליט מהם פתרונות הגיוס וההשמה המתאימים לך?

ההכרה בחשיבות המשאב האנושי לקידום ביצועי הארגון הובילה להבנה טובה יותר של מקומו של הליך הגיוס. גיוס מועמד לתפקיד הוא תהליך ארוך שמצריך הקצאת משאבים רבים. ההשלכות הרבות שנוצרות מהליך גיוס בלתי מתאים הובילו ליצירתם של מספר מדדים לבחינת יעילותו של הליך זה: כמות, זמן ויעילות הגיוס.


מהו הקשר בין פתרונות גיוס והשמה ויעילות הגיוס?
ככל שיעילות הגיוס גבוהה יותר ההליך איכותי יותר. בעבר היו מחשבים את יעילות הגיוס על ידי הוספת אחוז אחד לתוצאה המתקבלת מחישוב יחס עלות הגיוס כדי לבדוק את יעילות המחלקה.


אחד הגורמים המשפיעים על היותו של הליך גיוס איכותי הוא יעילות מקורות הגיוס וההשמה בהם משתמשת החברה. פתרונות הגיוס המוכרים היום הם לוחות דרושים מודפסים או אינטרנטיים, חברות השמה וכוח אדם, הכוונים תעסוקתיים של מוסדות אקדמיים או ארגונים מקצועיים ובתקופה האחרונה גם הרשתות החברתיות.


חשוב לזכור – מקור גיוס יעיל הוא כזה שמאפשר גיוס מהיר ואיכותי כאחד.


כיצד מערכת ממוחשבת יכולה לעזור להחליט על פתרונות גיוס והשמה מתאימים?
מערכת גיוס מועמדים לסייע לשפר את תהליך הגיוס באופן משמעותי. התוכנה יכולה להפיק דוחות מדויקים המספקים נתונים סטטיסטיים שונים אודות היעילות של אותם פתרונות גיוס והשמה בהם הארגון משתמש. בעזרתם ניתן לדעת כמה קורות חיים הגיעו מכל אחד מהמקורות, כמה מהמועמדים הפוטנציאליים הללו נקלטו בסופו של דבר בחברה, כמה מהם עדיין בתהליך ומהו אחוז ההצלחה של כל אחד מהם בהשתלבות בארגון. 


מידע זה יוכל לאפשר לארגון לקבל החלטות אודות הפתרונות המתאימים והיעילים ביותר לגיוס ולדעת להיכן להקצות את המשאבים הנדרשים לצורך כך. במקביל, לאחר ההחלטה אודות מקצה השיפורים אפשר להמשיך ולבצע מעקב בעזרת מידע נוסף שמפיקה התוכנה ולדעת האם אכן השינויים שבוצעו השיגו את יעדם.


בשנים האחרונות חתכו חברות רבות וביניהן גם כאלו העוסקות בגיוס את תקציב הפרסום שיועד ללוחות דרושים מודפסים משום שיעור החשיפה והמועמדים הרלבנטיים שהגיעו ממקורות אלו היה נמוך יותר, זאת משום שרבים משתמשים היום בלוחות הדרושים וברשתות החברתיות לצורך מציאת עבודה.    


בדומה, החלטה על פתרונות גיוס והשמה מתאימים לא יכולה להתקבל ללא מעורבותם של האחראים הישירים על אותם מגויסים חדשים. מערכת גיוס עובדים יעילה היא כזו שמאפשרת לקיים תקשורת מתמשכת בין מנהלי הגיוס והאחראים בכל מחלקה. סיעור המוחות המבוסס על הנתונים שהתקבלו מכל מקור יסייע לשפר את ההליך כולו.

נגישות