האם כסף מניע עובדים?

הכיצד אתם כמנהלים מסוגלים לתת משמעות ולסייע לעובדים ומנהלים למצוא אנרגיות ורצון לתרום מעבר למקובל בעבודה. כסף ותוספת לשכר, מתברר על פי המחקרים האחרונים כי הוא אינו התמריץ המרכזי בנכונות העובדים להשקיע בעבודה. שוב מתברר כי מה שמניע עובדים להשקעה מתמקד סביב המשמעת, המשמעות והערכים של הארגון. החוויה של ההצלחות הנובעות מתכנון מוקדם כדרך חיים בארגון מוסיפה לתחושת הנכונות להשקיע אצל עובדים ומנהלים. הכיצד יוצרים חוויה מתמשכת של הצלחות?

כמו בכל חודש, משפטי המפתח – הציטוטים שהשאירו בי חותם וקשורים לנושא הם: המשפט הראשון הוא של גנרל פאטון האומר: • ” עדיף להלחם בשביל מטרה מאשר לחיות בשביל כלום.”. ג’ורג’ פאטון. המשפט השני מתחבר ככפפה ליד לנושא תקציר מנהלים זה. אריסטו כבר אמר כי עצם היותנו בני אדם אנו תמיד שואפים להשגת אושר ולשם כך הכסף לא מהווה פקטור עיקרי • ” אושרו האמיתי של אדם תלוי בהפעלה חסרת מעצורים של כישרונותיו.”. אריסטו. הערכה תחושת שייכות ומתן אחריות חשובים יותר מכסף.

אני מתחבר לתובנות של גנרל פאטון ושל אריסטו המאמינים כי תפקידם של מנהלים ומנהיגים לתת כיוון חזון ודרך. לתת אפשרות למצות את מלוא הכישורים ולא בהכרח רק כסף. כסף לא תמיד מניע תהליכים מוצלחים. בעולמות העסקיים ובתחומי התעשייה וההי טק ומול חברות הנהלות ומנהלים – אנו יוצרים פתרונות גדולים יותר לבעיות הגדולות שמוצגות לנו. רק כך אנו יוצרים תועלות מוחשיות וערך ללקוחות.

ישנם רגעים בתוך תהליכי הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה מול הנהלות ומנהלים בו אנו חייבים לגרום לכולם להבין כי אנו חייבים להכיר היטב את גודל הבעיות בכדי להיות מסוגלים להביא פתרונות אפקטיביים ויעילים יותר מהבעיות. לקבלת מידע נוסף על תהליכים מקצועיים בתחום הייעוץ הארגוני ופיתוח עסקי ובעיקר בתחום של הנעת עובדים.

נגישות