מי צריך חברת השמה?

מהי חברת השמה?

רבים ממעיטים בחשיבותה של חברת השמה ורוב רובם של העסקים נכנסים לתהליך של גיוס עובדים באופן עצמאי.

כמובן שישנם יתרונות לביצוע גיוס פנימי בקרב העסקים הקטנים המעדיפים להיות חלק בכל התהליך של גיוס עובד/ת לעסק. אך אי אפשר להתעלם מכך שגיוס באופן עצמאי כרוך בעלות פרסום לא קטנה, סינון קורות חיים וראיונות מרובים הגוזלים מבעל העסק זמן רב שניתן היה לנצלו לטובה במקום אחר כגון ניהול העסק.

אין חוסר במשרות במשק הישראלי אך עדיין קשה למצוא עובדים טובים בעיקר למשרות הייטק ובכירים וארגונים גדולים מעסיקים לרוב מחלקת כוח אדם פנימיות המטפלות בכל נושא הגיוס החל מפרסום המשרות, מיון, וראיונות אישיות עם המועמדים שנראים רלוונטיים למשרה המדוברת.

האם כדאי לפנות לחברת השמה?

ישנן חברות כוח אדם רבות במשק וחלקן מתמחות בתחום מאוד מסויים ונישתי כמו השמה לבכירים, עבודות בתחום השיווק, השמה להייטק, מכירות ועוד.

עצם ההתמחות בתחום ספציפי הופכת את אותן חברות לרלוונטיות יותר בעבור בעלי עסקים וארגונים גדולים וקטנים. אך הן רלוונטיות הרבה יותר בעבור מחפשי העבודה. מכיוון שחברות ההשמה פונות לתחום אותם מחפשי עבודה מעוניינים בו, יש להם סיכוי גדול יותר למצוא משרה התואמת את דרישותיהם.

היתרונות בהעסקת חברת השמה

היתרון הבולט ביותר הוא כמובן האנרגיה הדרושה בחיפוש עצמו.
בארגונים גדולים יש לרוב תחלופה גדולה יותר מאשר עסק קטן או בינוני ולכן גיוס עובדים בעסקים קטנים הינה משימה לכל דבר הדורשת התעסקות שאיננה חלק מהניהול השוטף של העסק.
חברות הגיוס מטפלות בכל השלבים הראשוניים של גיוס עובדים כולל הפן הכלכלי בפרסום המשרה עצמה אבל לא רק.

אלו הן השלבים בגיוס:

1. איפיון המשרה הדרושה
2. פרסום המשרה
3. איסוף קורות חיים של המועמדים
4. מיון קורות חיים כולל סינון מועמדים שלא עומדים בקריטריונים
5. אימות טלפוני אל מול המועמד
6. ראיון טלפוני (לרוב) או ראיון פרונטלי
7. שליחת קורות חיים לארגון הרלוונטי

כפי שניתן לראות, ישנן שלבים רבים בגיוס מועמדים למשרות, אלו הם שלבים בגיוס שבעל עסק הלוקח על עצמו את תהליך הגיוס המחייב אותם לעבור במציאת העובדים הרלוונטיים.

חברת השמה מקצועית מעורבת ואחראית בכל שלבי התהליך כאשר בעל העסק או הארגון נכנס לתמונה בשלב האחרון של התהליך והוא הראיון האישי עם המועמד/ת שעברו סינון ונמצאו מתאימים לדרישות המשרה (לפי האיפיון הראשוני).

התהליך הינו ארוך וטומן בתוכו עליות כספיות לא קטנות. לכן כבעל עסק או מנכ”ל/ית של ארגון עליכם לבדוק את העלות של הגיוס אל מול התועלת שהוא העלות של גיוס עצמאי והזמן הנדרש למצואת העובדים המתאימים.

נגישות