תכניסו קצת פלפל למשרה שלכם

מה נדרש מאיתנו על מנת להתמודד עם תפקיד או משרה שאנחנו ממש, אבל ממש כבר לא מסוגלים לסבול?

אם כולם היו אוהבים את המשרה שלהם, הם בטח לא היו קוראים לזה לעבוד. טיפוסים שהבינו איך לעשות כסף עבור מה שהם אוהבים לעשות הם אותם ברי מזל באמת, ואילו כל השאר פשוט מקבלים שכר, כדי שיוכלו להרשות לעצמם לעשות את מה שהם אוהבים בסופי השבוע או בחופשות מאולתרות, ולא תוך כדי עבודתם.

עבור חלק מאיתנו, מקום עבודתנו יכול להיות מאמלל, עד כדי כך שמעסיק את כל חייך. בשוק העבודה קשה לתפוס את הרעיון של התפטרות בלי משרה חלופית אחרת, דבר שנתפס כיום כלכלית, ואולי אף חברתית, טעות חמורה שאינה מתקבלת על הדעת.

אם אתה מוצא את עצמך בעבודה מוטרד בבוקר, או אף לא יכול לנוח בסופי השבוע, הנה כמה טיפים שיעזרו לך להתמודד עם משרה שאתה שונא – אם החלטת להחזיק מעמד ולסבול עוד קצת או  שלא ולמצוא משהו אחר.

הטיפים הבאים יסייעו לך להתמודד, ללא קשר למה שאתה שונא בעבודתך, בין אם זה בוס נורא, עמיתים לעבודה מגעילים, חוסר אופק קידום ופיתוח מקצועי או כל סיבה אחרת שמחלישה אותך.

הדבר הכי נכון היה אמור להיות, שהאנשים היחידים ששמעו אותנו מתלוננים על עבודה, היו הנשים או החברות שלנו. יחד עם זאת, זה פמיניזם שיביא אותך להבנה – “אז מה גם היא עובדת בזמננו לא פחות ממך”.

היא ככל הנראה עובדת יותר מדי. החברים שלך יצאו ונעלמו כל אחד לחייו הוא, יש להם בעיות משלהם, ואתה לא יכול להתלונן על העמיתים לעבודה שלך מאחר והם עלולים להיות חלק מהבעיה, ואף לגרום לזליגתה הלאה אל עבר הבוס.

נסה להיכנס לפורומים בנושא באינטרנט, ולשתף שם בעיותיך בצורה אנונימית, אתה תרגיש עם זה הרבה יותר טוב, ותמצא גם תשובות שלא היית מצפה להן בטח לא מעמיתיך לעבודה.

בזמן שאתה מחפש עבודה באתר דרושים או בעיתון, אתה יכול לראות מה יש לאנשים לומר על כמה מהחברות שאתה מסתכל דרך חיפוש והתעניינות באינטרנט.

בנוסף, אם יש כלל ברזל אחד ידוע מראש בכל הקשור לחיפוש עבודה, זה שמישהו אחר תמיד ימצא במצב גרוע יותר, ולכן, סיפורי הזוועה של הבחור השני עלולים לשים דברים בפרספקטיבה או לכל הפחות לשים אותך בפרספקטיבה נכונה יותר ומציאותית יותר בקשר למשרה שלך.

תמיד חשוב שמקום עבודה ומשרה אינם דברים קבועים. אל תחשוש משינויים אם יידרשו כאלו.

זה קל לחשוב שהדברים לעולם לא ישתנו. אבל זה פשוט לא נכון. העובד הממוצע כבר לא מסתכל על מקום עבודה רק כקריירה אחת.

מחקרים בקנדה הראו כי מספר קריירות שעובד יכול לצפות להן בממוצע במשך חייו הן כחמש, והדבר הולך ומתרחב.

שינוי התפקיד שלך כל כמה שנים הפך לנחלת הכלל ולא לחולשה. כך הדבר הפך להיחשב שאנשים מעוניינים לא רק לקפוץ על כל עגלה שעוברת אלא על הזדמנויות בחיים להתקדם, לשפר תנאים ולהתפתח.

האמת היא שזה רעיון טוב אם אתה שונא את העבודה שלך או לא, לקחת קצת זמן לעצמך ולחיים שלך כדבר מובן מאליו.

קל להישאב למחזור החיים של שינה, עבודה, אוכל וחוזר חלילה.

בחר פעילות שאתה נהנה ממנה אולי כתחביב קבוע אפילו, ולהתחיל את שגרת הבוקר שלך למשל מלשתות קפה בחוץ, בדרך לעבודה, או קריאת עיתון. בדרך זו אתה מתעורר כל בוקר לפעילות מסוימת ולא לעבודה.

אתה בוחר את ההרגלים בחייך ובעיקר את הדרך בה תיישם אותם יחד עם תפקיד כזה או אחר ולא לקחת תפקיד משמעותי בחייך במקום עבודתך ולא להשאיר חיים כלל. זה תלוי אך ורק בך.

נגישות